۵
۵
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۱
کد مطلب : ۱۴۸۳۲۰

چرا سعید جلیلی در مقابل رفتار پیام کهتری سکوت کرده است؟

شاید کمتر نیروی جدیدالورودی مانند پیام کهتری انوری، در مجموعه ستادی وزارت نفت و در مدت یک سال اخیر، چنین حجمی از حاشیه به همراه داشته است. بسیاری از کسانیکه در وزارت نفت او را دیده اند، رفتار و عملکرد او را مشابه ختلان در دوران زنگنه می دانند!
چرا سعید جلیلی در مقابل رفتار پیام کهتری سکوت کرده است؟
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، انتشار حکم استخدام و برگه حقوق وی در رسانه ها با پاراف «موافقم» از سوی وزیر نفت و مهر محرمانه، موجی از انتقاد را در میان نیرهای موسوم به حزب الهی در پی داشت. آنها نسبت به آنچه پرداخت های غیرمتعارف به این مدیر جوان وزارت نفت می نامیدند معترض بودند. 
رئیس دانشگاه صداوسیما نیز طی توییتی از تلاش «منشی وزیر نفت» برای مجبور ساختن این نهاد به صدور مدرک غیرقانونی خبر داد، شخص مذکور پس از آنکه موفق نشد، شروع به هتاکی و تهدید مسئولین این دانشگاه نموده بود. 
بسیاری از نزدیکان رئیس دانشگاه و اکانت های متعلق به نیروهای وزارت نفت، مدعی شدند که این فرد هتاک کسی نبوده جزء پیام کهتری مدیر حوزه وزارتی وزیر نفت. ادعایی که از سوی کهتری نه تکذیب شد و نه تایید!
نام کهتری به کمیسیون اصل 90 مجلس نیز کشیده شد. رئیس سازمان خصوصی سازی کشور، طی دو فقره نامه، با توجه به اشتغال به کار پیام کهتری در وزارت نفت، رسماً به عضویت او در هیئت مدیره هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس معترض شد. 
کمیسیون اصل 90 مجلس نیز به این مسئله واکنش داد و خبرها از احضار جواد اوجی به مجلس برای پاسخگویی در این زمینه خبر می دهد. 
با توجه به وجود اسناد و ادله کافی، دو شغله بودن کهتری می تواند به یک سال انفصال او از خدمات دولتی بیانجامد. 
با این همه، به نظر می رسد که هیچ کدام از اینها دلیل کافی برای اعتراض کارکنان به ویژه کارمندان ساده دفتری در حوزه وزارتی وزارت نفت به این جوان 35 ساله نباشد. 
منابع مطلبع از این نهاد به نفت ما گفتند که این فرد بسیار عصبی است و اخلاق تند او بسیاری از همکارانش را آزرده کرده است. 
کهتری رئیس کمیسیون نفت و انرژی دولت سایه سعید جلیلی بوده است و با اتکا به این حربه، همواره در جلسات با مدیران وزارت نفت از اتکایش به جلیلی سخن می گوید، بسیاری از فشارها و درخواست های او نیز با تکیه بر همین حربه در مجموعه وزارت نفت پیگیری می شود. 
این گذاره که «کهتری آدم جلیلی و نماینده منافع او در وزارت نفت است» باعث شده که همگان اقدامات غیرقانونی او را به سعید جلیلی نسبت دهند. 
عضویت کهتری در هیئت مدیره هلدینگ پرسود خلیج فارس نیز، به عنوان سهم خواهی جلیلی از درآمدهای این گروه صنعتی بزرگ تعبییر شده است. 
یک رسانه خبری نزدیک به سعید جلیلی، مدعی شد که وی مانع از برق رسانی به روستای پدری خود شده تا به نوشته این رسانه، «پارتی بازی نشود» یا آنکه وی در یک نشست خبری اظهار کرد با خبرنگاری مصاحبه نمی کند تا «پارتی بازی» نشود. 
پرسش قاطبه کارکنان وزارت نفت و شاغلین در صنعت بزرگ نفت و همچنین منتقدان در این حوزه این است که آن رفتار چگونه با سکوت سعید جلیلی در مقابل رفتار پیام کهتری قابل جمع است؟
چرا دفتر آقای جلیلی علی رغم تماس رسانه ها حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشده است؟
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دقیقابنظرمیرسداواکثرکارهایش شبیه ختلان است وخدارامدنظرندارد.مثلا 2 شغله گی اش شبیه ختلان.چراکه ختلان علاوه بردسترسی به کلیه اطلاعات دستگاه,عضوهیات مدیره هولدینگ خلیج فارس بود وهروقت میخواست کسی راتهدید کندنام زنگنه رابرزبان می آورد.ختلان نیز عصبی بود.ختلان نیروهای متخصص ومتعهدخلاف جریان زنگنه راشناسایی وازطریق معاونین وزیر مربوطه وباحمایت کامل حذف مینمود(خدای لعنتش کند)!اماامروزمتاسفانه دردولت مردمی رییس جمهورفسادستیز,آقای کهتری( همان مرام آقای ختلان که همه وزارتی هاازعملکردش ونفوذش ناراضی بودند)بانام مشاوروزیر ومدیرکل وزارتی وباحمایت وزیر وباسم حامیان خودش هرکاری را(من الجمله حذف متخصصین متعهدنظام)بخواهدبدلیل کم تجربه گی انجام وبهیچکس حتی پیشگاه مردم شریف شهیدپرورایران وصاحت مقدس امام زمان عج نیزپاسخگونیست!!!؟؟
صادق
موضوع دانشگاه صدا و سیما، مربوط به شخص دیگری بوده، حقوق و پرداخت غیر متعارف(!) ادعایی هم صحت ندارد و طبق ضوابط و مقررات موجود تعیین گردیده، و... رعایت انصاف و بی طرفی برای همگان و به ویژه رسانه ها یک اصل است که با ادعاهای بدون سند و تهمت های ناروا خدشه دار میشود. به عنوان مطلع لازم دیدم روشنگری کنم. یا حق
بماند
به پسر آقای علی عسگری بگید اینقدر پول خرج نکنه برای تخریب کهتری..زیر نظره..شما هم مستقل باشید نه مزدور
ختلان دیگری است این بشر
چرا وزارت نفت هیچ واکنشی به این مطلب نشان نداد
ظاهرا هیچ پاسخی منطقی نداشتن یا اینکه دولت رییسی نیازی به پاسخ نداره و اقایون هرکاری دلشون بخواد میکنن به کسی هم ربطی نداره