۴
۵
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹
کد مطلب : ۱۶۲۴۶۱
انصاری نیک در آیین پنجاهمین سال تاسیس پتروشیمی بندر امام تشریح کرد؛

ارزآوری ۲۲ میلیارد دلاری پتروشیمی بندر امام 

انصاری نیک گفت: پتروشیمی بندرامام ۴۵ میلیارد دلار فروش و ۲۲ میلیارد دلار ارزآوری برای اقتصاد ملی داشته و ۲۱ میلیارد دلار از پالایش و پخش خوراک مایع دریافت کرده و ۵ میلیارد در پروژه های پتروشیمی کشور تامین مالی کرده است.
ارزآوری ۲۲ میلیارد دلاری پتروشیمی بندر امام 
دکتر سپهدار انصاری نیک، مدیرعامل پتروشیمی بندر امام در آیین پنجاهمین سال تاسیس این شرکت اظهار داشت: امروز ۵۰ سال پایداری، تلاش، تفکر و سازندگی و ارزش افرینی را ارج می نهیم.
به گزارش خبرنگار اعزامی نفت ما، وی افزود: ۵۰ سال پیش دو ملت باستانی بر اساس شناخت ظرفیت یکدیگر توافقی کم نظیر رقم زدند. صنایع ژاپن پس از جنگ جهانی دوم نیاز به نفت و ایران نیز به صادرات محصولات نفتی و پتروشیمی داشت. پتروشیمی ایران و ژاپن اردیبهشت ۱۳۵۲ تاسیس شد و تا سال۵۷ از ۱۳ به ۸۳ درصد پیشرفت رسید و با جنگ عراق علیه ایران، در توافق اخلال شد و ما با صداقت تمام تلاس کردیم شریک ژاپنی را حفط کنیم و در آخر در مهر ۱۳۶۸ به مفارقت دوستانه رسیدیم.
ما در ابهامی بزرگ تصمیم گرفتیم که این حجم از آسیب را بازسازی کنیم.
مدیر عامل پتروشیمی بندرامام افزود: رهبری پروژه و ساخت و تجربه ایرانیها در بازسازی پالایشگاه اعتماد به نفس مان را بالا برد و به راه خود با جسارت ادامه دادیم و به سمت ساخت حرکت کردیم.
در فاصله سالهای ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۳ تمام فازهای پتروشیمی بندر امام تکمیل و راه اندازی شد. امروز ۳۰سال از بهره برداری این پتروشیمی می گذرد.
وی با اشاره به نقش مهم پتروشیمی بندرامام در ارز آوری به کشور گفت: پتروشیمی بندرامام ۴۵ میلیارد دلار فروش و ۲۲ میلیارد دلار ارزآوری برای اقتصاد ملی داشته و ۲۱ میلیارد دلار از پالایش و پخش خوراک مایع دریافت کرده و ۵ میلیارد در پروژه های پتروشیمی کشور تامین مالی کرده است. ۲.۳ میلیارد دلار مالیات پرداخت کردیم و ۱ میلیارد دلار زیرساخت در منطقه ایجاد کرده و ۱۳۵ میلیون دلار در مسوولیت اجتماعی هزینه کرده ایم.
انصاری نیک ادامه داد: پتروشیمی بندر امام با ۶۰ هزار بشکه ان جی ال دریافتی در روز حدود ۹ هزار نفر نیرو دارد و اشتغال آفرینی گسترده ایجاد کرده است.
در طول این ۵۰ سال دانش مهندسی پتروشیمی بندر امام تکامل یافت. ما چشم انتظاریم ژاپنی ها برگردند و در توسعه پتروشیمی بندر امام مشارکت کنند.
بسیاری از پتروشیمی ها منطقه همچون بوعلی سینا، رجال، تندگویان و غیره خوراکشان را از بندر امام دریافت می کنند.
خدمات پتروشیمی بندر امام به شرکت ملی نفت در ان جی ال های متعدد جزیی از خدمات پتروشیمی بندر امام است.
پتروشیمی بندر امام میعادگاه کار و جهاد است لذا چشم امید به مسوولین ذیربط در توسعه و نوسازی آن داریم.
مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در بخش دیگری از سخنان خود به گام دوم بندر امام نوین اشاره کرد و افزود: یک دوره ۵ ساله برای پتروشیمی بندرامام تدوین شده است که به دنبال افزایش ۳ میلیون تن محصول و تکمیل زنجیره ۹ محصول دیگر و رسیدن به ۴۰ محصول و در نهایت دنبال صنعت سبز هستیم. دیجیتالی شدن و مدیریت دارایی فيزيکی از دیگر برنامه های در دستور کار ماست.
وی در پایان یادآور شد: برای مسوولیت اجتماعی و خدمات به پرسنل در حوزه ورزش، آموزش و رفاهی برنامه هایی تدوین شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


وقتی این فقط درآمد یک پتروشیمی است پس درآمد کل پتروشیمی ها چقدر است؟پس چرا اینقدر وضعیت سفره ها وضعیت خودروهای زیر صفر گران قیمت پس کجاست رفاه و شهر سازی
سونامی خصوصی سازی !!
پاسخ :‌
حماقت در واگذاری پتروشیمیهای ثروتساز دولتی به حیات خلوتهای خصوصی !!
ناشناس
عرض ادب
با توجه به هزينه ي هنگفتي كه صورت گرفته بود براي اين جشن و ريخت و بپاش از بين المال نظام مقدس ج.ا ايا ارز آوري مبلغ ناچيز 22 ميليارد دلار براي 50 سال يا همان سي سال مبلغ كمي نيست؟؟؟
پاکسازی نفت و پتروشیمی
شرکت ملی نفت ( و پتروشیمی )
دارای حفره های مالی و سو استفاده های کلان هستند
پاکسازی شرکت ملی نفت ( و پتروشیمی ) مهمترین راهکار برای کاهش تورم است !!

پاکسازی نفت و پتروشیمی = کاهش تورم
جهت اطلاع مدیر محترم !!
مدیر عامل :‌
برای مسوولیت اجتماعی و خدمات به پرسنل در حوزه ورزش، آموزش و رفاهی برنامه هایی تدوین شده است.
----------
جناب مدیر عامل این موارد جزو وظایف متعارف یک شرکت است .
مسوولیت اجتماعی ، خدماتی است که شرکت ، به جامعه ارایه میدهد !