۲
۱
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۱۳۲۲۷۶
روحانی:

بیدبلند یک پالایشگاه نیست، یک شهر بزرگ است

رییس‌جمهور با اشاره به افتتاح پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که فردا، پنجشنبه انجام می‌شود گفت: این افتتاح نشان می‌دهد بر سر تحریم حداکثری چه آمد.
فایل ویدیو
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه هیأت دولت گفت: بیش از سه میلیارد دلار در پالایشگاه گاز بیدبلند سرمایه‌گذاری شده است و با افتتاح آن، فلرها که در آن گازهای همراه با نفت می‌سوخت، خاموش می‌شود و این کار کمک قابل توجهی به محیط‌زیست است و از اتلاف منابع جلوگیری می‌کند.
وی افزود:  یادم هست از همان هفته‌های اول اینکه در دولت یازدهم انتخاب شده بودم؛ یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری به من فرمودند، این بود که برای این گازهای همراه با نفت که در فلرها می‌سوزد فکری کنید و من عرض کردم ما این طرح را اجرا خواهیم کرد.
رئیس دولت خاطر نشان کرد: این پروژه که پیش‌از دولت ما شروع شده بود و ۱۸ درصد پیشرفت پروژه داشت؛ اما ۸۲ درصد آن در این دولت انجام شده و فردا مردم از طریق صدا و سیما خواهند دید که این یک پالایشگاه بزرگ نیست؛ بلکه یک شهر بزرگ و یک افتخار بزرگ است.
گفتنی است با افتتاح این ابرپروژه در صورت تامین خوراک صد در صدی، بیدبلند بیش از ۷۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی و در مجموع بیش از یک‌میلیارد دلار درآمد سالانه خواهد داشت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فقط سردار دهقان
راهکار بهینه برای ساخت واحد سولفورزدایی در واحد‌های احیاء مستقیم
علی دیبایی/ مدیر فروش و بازاریابی شرکت گسترش فناوری خوارزمی
پایش وضعیت سلامت گیربکس با تحلیل سیال درون آن
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهاری خودرویی و صنعتی