۶
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۱
کد مطلب : ۱۴۵۹۴۷
مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر در گفتگوی تصویری با نفت ما خبر داد:

بهره برداری از طرح توسعه پتروشیمی تبریز در تابستان

راه اندازی واحد ذوب فولاد نی ریز در سالجاری
تلاش شرکت سرمایه گذاری غدیر برای تکمیل زنجیره ارزش در سالجاری است که اثرات سودآوری آن برای مجموعه خواهد بود.
فایل ویدیو
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما "، دکتر امیرعباس حسینی، مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر در گفتگو با نفت ما با اشاره به مشکلات تامین خوراک واحدهای پتروشیمی گفت: بعد از ایجاد مشکلات در تامین خوراک پتروشیمی ها، سرمایه گذاری غدیر در قالب دو پیشنهاد با انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی مطرح کرده است. نخستین پیشنهاد این بود که توسعه میادین در بالادست با همکاری هلدینگ خلیج فارس بود که بتوانیم تامین گاز برای پتروشیمی ها در زمستان را تسهیل کنیم. دیگر پیشنهاد در زمینه ذخیره سازی گاز بود.
وی در ادامه به سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشیدی اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری غدیر در حوزه تولید برق خورشیدی نیز اقدام کرده است که در برنامه تولید ۱۰۰ مگاوات برق در سالجاری را دارد و برای سال آینده نیز ۸۰۰ مگاوات برق را در برنامه دارد.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود سبد دارایی های غدیر را سبد کم ریسکی برای سهامداران بورس دانست و گفت: ارزش فعلی سهام غدیر با ارزش واقعی آن فاصله دارد و تلاش داریم سهام را به ارزش واقعی آن برسانیم ضمن اینکه ما در غدیر ۹۰ درصد سود را بین سهامداران تقسیم می کنیم که برای سهامدار جذاب است.
وی گفت: تلاش داریم با تامین مالی مگا پروژه کیان که پروژه راهبردی برای کشور است از وضعیتی که ۹ سال از آن می گذرد خارج شود.
مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر از عرضه سهام فولاد غدیر ایرانیان و هلدینگ معدنی غدیر در بورس خبر داد و گفت: در تابستان از طرح توسعه پتروشیمی تبریز بهره برداری خواهد شد و همچنین واحد ذوب فولاد نی ریز در سالجاری راه اندازی خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گاز جهان، «ساختمان استاندارد» ندارد؟
فاطمه هلیسائی/رییس روابط عمومی شرکت مهندسی  و توسعه گاز ایران
تقویت دیپلماسی انرژی اولویت امروز کشور
حشمت اله رضایی؛ کارشناس انرژی