۱۰
۸
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
کد مطلب : ۱۴۳۹۲۸
سردار مصطفی نجار در گفتگو با نفت ما تاکید کرد:

بازسازی سواحل مکران اولویت وزارت دفاع است

به فرجام رسیدن پروژه توسعه سواحل مکران در زمره اولویت های وزارت دفاع است.
بازسازی سواحل مکران اولویت وزارت دفاع است
ستاد توسعه سواحل مکران نظر به اهمیت و جایگاه این منطقه در دستیابی به توسعه پایدار مناطق جنوب و شرق کشور، در سال های گذشته تشکیل شد.
در همین راستا تأکید بر محورهای «درون‌زایی» و «برون‌گرایی» در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین«توسعه‌ اقتصاد دریایی در جنوب کشور با محوریت سواحل مکران» به عنوان یکی از محورهای اصلی ششمین برنامه توسعه، بازسازی و آبادانی این منطقه از جمله ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز از طریق سرمایه گذاری‌های کلان بخش نفت و گاز، ایجاد شهرک‌های صنعتی با مشارکت سرمایه گذاران خارجی را پیش روی شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران قرار داد. به رغم اهمیت مکران- این منطقه ژئوپولوتیک در منطقه، به نظر می آید برنامه های ستاد بازسازی به خوبی پیش نمی رود و عملا متوقف شده است. سردار مصطفی نجار، وزیر اسبق دفاع، در مصاحبه با نفت ما به موضع وزارت دفاع در خصوص فعالیت های این ستاد اشاره کرد. 
وی در پاسخ به مساله مسئولیت وزارت دفاع در قبال آبادانی سواحل مکران گفت:«مسئولیت ستاد توسعه سواحل مکران البته بر عهده وزارت دفاع نیست اما اگر پروژه های توسعه این منطقه طبق دستور و طرح هایی که تدوین شده، توسط دولت و سازمان ها و نهادهای مربوطه آغاز به کار کند، وزارت دفاع نیز با توجه به پتانسیل ها و امکانات خوبی که در اختیار دارد، در اجرایی شدن این برنامه ها مشارکت خواهد کرد تا بهترین استفاده از ظرفیت های عظیم مکران در حوزه های مختلف صورت بگیرد. به فرجام رسیدن پروژه توسعه سواحل مکران البته در زمره اولویت های وزارت دفاع است.» وی در توضیح افتتاح و آغاز به کار پروژه های وزارت دفاع در حوزه های اقتصادی نیز گفت:«وزارت دفاع در شاخه ها و عرصه های مختلف اقتصادی از جمله نفت و گاز، صنعت و معدن، حمل و نقل، برق و انرژی تجدید پذیر و ... فعال است و در زمینه های گفته شده پروژه های متعددی در دست اجرا و آماده افتتاح و بهره برداری دارد از جمله افتتاح پروژه آلمینیوم جنوب که به تازگی انجام شده، تعداد پروژه های کلنگ خورده حوزه نفت و گاز هم البته قابل توجه است که به زودی خبرهای مربوط به این پروژه ها منتشر خواهد شد.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کامران
بیشترین خدمت رو آقای موثقی نیا کرد و در همه ابعاد داشت اونجارو رشد میداد اما متاسفانه نگذاشتند ادامه بده. اگر واقعا دنبال رشد سواحل مکران هستید باید یک کسی رو بیارید که هم کیسه برای خودش ندوخته باشه هم پرتلاش و خستگی ناپذیر بره جلو.
ایشون قراره بره غدیر، مکران بیا نیست. بیخودی سنگشو به سینه نزن
کامران
ایشون مپنا هستند و میموند اونجا.
خود ایشان هم خوب میدانند که با آقای .............نمیشه اون ۱۶ واحد پتروشیمی رو راه انداخت. البته ایشان فرد سالمی هست اما توان بلند کردن این بزرگترین ابر پروژه جمهوری اسلامی رو نداره
حضور یه شخصیت بزرگتر و با اختیارات کامل میتونه منجر به موفقیت اینجا بشه وگرنه با حرف و شعار و ... میشه عملکرد مکران طی این ۳ سال اخیر که عملا اتفاق خاصی نیوفتاد
جعفری
این یه پروژه ملی هست، نباید با رفت و آمد دولت ها و تغییر مدیران تصمیم گیر، این جور پروژه ها بخوابن. متاسفانه در این ۳-۴ سال اخیر هیچ توجهی به مکران نشد. بیشترین پیشرفت و جهش زمان مهندس موثقی نیا بود اونم به چند دلیل اول اینکه خودشون شخصیتی پرقدرت و پر نفوذ و در عین حال کمتر شناخته شده دارن برای همینم مشکل محیط زیست رو بدون شلوغ کاری حل کردن و قرارداد با مپنا رو به راحتی به سر انجام رسوندن. دوما حمایت های ساتا و وزارت دفاع از ایشان و این پروژه بود. سوما توانایی جذب منابع مالی وجود داشت که الان نداره تقریبا.
به هر حال در صورت راه اندازی این پروژه ۱۶۰۰۰ هزار نفر مستقیم و نزدیک ۵۰ هزار نفر غیر مستقیم درگیر این پروژه میشن و واقعا چابهار در وهله اول و بعد سیستان و بلوچستان رشد و جهش قابل ملاحظه ای میکنه.
به امید روزی که افراد دلسوز این پروژه رو تمام کنند
مصاحبه خوبی بود خیلی وقت بود از ایشون خبری نبود
تشکر از نفت ما به خاطر مصاحبه های همیشه مفیدش
علی
اینجوری که وزارت دفاع میخواد توسعه بده ادامه نده بهتره چون جز خرابی چیزی به بار نمیاره. آقای نجار به مردم بفرمائید چند تا آزمون برای شرکت های مثلا توسعه دهنده برگزار کردین که افراد شایسته استخدام کنید؟البته شما حق دارید که این حرفها را به خورد مردم بدهید چون مستعد اینکار نیستید.شرکت های وزارت دفاع همه با پارتی استخدام میکنند البته اونا هم حق دارن چون قانون ندارید و یرخی عمل میکنید.
 ضرورت تشکیل کمیته رگولاتوری برای نظارت بر کیفیت قیر 
 دکتر مسعود اسفندیار/مدرس دانشگاه و تحلیلگر مسائل اقتصادی