۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
کد مطلب : ۱۱۵۳۷۶

آتش‌سوزی در میدان نفتی لیبی

این میدان نفتی که در حوض "سرت" واقع شده و شرکت نفتی خلیجی وابسته به مؤسسه ملی نفت ناظر بر فعالیت آن است، یکی  از بزرگ‌ترین میادین نفتی لیبی با ذخایری به ارزش چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون بشکه نفت است.
آتش‌سوزی در میدان نفتی لیبی
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مؤسسه نفت لیبی از آتش‌سوزی در ژنراتوری واقع در میدان نفتی «السریر» خبر داد.

 مؤسسه نفت لیبی امروز- سه‌شنبه- با انتشاربیانیه‌ای اعلام کرد که روز یکشنبه گذشته ژنراتوری واقع در میدان نفتی «السریر» دچار حریق شد که موجب بروز خسارتی به میزان ۳۰ هزار بشکه در روز شده است. 

در بیانیه صادر شده توسط این مؤسسه آمده است: «یکی از ژنراتورها در ایستگاه شماره ۱ «تجمیع» در میدان نفتی السریر بر اثر آتش‌سوزی به دلیل افزایش درجه حرارت در ساعات اولیه روز یکشنبه گذشته از کار متوقف شد که این امر منجر به کاهش تولید نفت به میزان ۳۰ هزار بشکه در روز می‌شود». 

در این بیانیه آمده است: «این میدان نفتی که در حوض "سرت" واقع شده و شرکت نفتی خلیجی وابسته به مؤسسه ملی نفت ناظر بر فعالیت آن است، یکی  از بزرگ‌ترین میادین نفتی لیبی با ذخایری به ارزش چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون بشکه نفت است». 

بیانیه مذکور تأکید کرده است که در حال حاضر درباره عوامل افزایش حرارت ژنراتور و ارزیابی انجام اصلاحات مورد نیاز برای راه‌اندازی مجدد آن تحقیق می‌شود.

منبع: ایلنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما