۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
کد مطلب : ۱۲۵۰۳۹

بازید معاون وزیر صمت از پتروشیمی گچساران

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از پتروشیمی گچساران بازدید کرد.
بازید معاون وزیر صمت از پتروشیمی گچساران
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    دکتر سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت با حضور در سایت پتروشیمی گچساران از این پروژه بازدید و در جریان آخرین وضعیت آن قرار گرفت.
در این بازدید، دکتر زرندی با اعلام رضایت از پیشرفت پتروشیمی گچساران، اظهار داشت: با توجه به وضعیت این پروژه پتانسیل لازم برای اجرای به موقع واحدها و بخش های مربوطه وجود دارد و امید است با روند موجود، شاهد به بهره برداری رسیدن این پروژه ملی در آینده نزدیک باشیم.
همچنین مدیرعامل پتروشیمی گچساران هدف از بازدید مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت را پیگیری و در جریان قرار گرفتن مسئولین از مشکلات قبلی و کمک به تسهیل در موضوعات پیش روی اعلام کرد.
مصطفی حیدریان در این بازدید اظهار داشت: بخش عمده ای از مشکلات ایجاد شده ناشی از شرایط تحریم با عنایت خداوند و اتخاذ تدابیر لازم رفع شده و منابع مالی لازم جهت اجرای پروژه با مساعدت سرمایه گذاران و پیگیری های لازم در حال تامین است و در حال حاضر بخشهای مختلف این پروژه در حال فعالیت بوده و با برگزاری مناقصات برگزار شده که اخیراً نیز پیمانکاران مربوطه مشخص گردیده‌اند، در آینده نزدیک روند پیشرفت پروژه سریعتر خواهد شد و شاهد تغییرات چشمگیر و محسوس خواهیم بود.
براساس این گزارش، پتروشیمی گچساران در آینده سالانه یک میلیون و 250هزار تن خوراک اتان خود را از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس واقع در بهبهان دریافت خواهد کرد که با بهره‌برداری از این طرح سالانه یک میلیون تن اتیلن از این کارخانه تولید و روانه بازارهای مربوطه خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا ایران درحال حذف شدن از مسیر ترانزیتی شرق به غرب است؟
مهندس آرین مهدی زاده/دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران-ترکیه
صنعت پتروشیمی؛ پیشران جهش تولید 
جواد باقرزاده/ سرپرست مالی پتروشیمی سبلان