۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵
کد مطلب : ۱۳۱۵۵۸

تهرانی ها ۵ درصد مصرف گاز را کاهش دهند

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران گفت: اگر مصرف کنندگان خانگی در حد ۵ درصد، مصرف خود را کاهش دهند این شرکت را در خدمات رسانی یاری خواهند کرد.
تهرانی ها ۵ درصد مصرف گاز را کاهش دهند
«سعید توکلی» اظهار داشت: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش مصرف ۲۵ درصدی مشترکان گاز در استان تهران هستیم که اگر این روند ادامه یابد مجبور به اجرای محدودیت هایی خواهیم بود.
وی افزود: اگر در راستای این محدودیت ها برخی از صنایع به سمت مصرف سوخت مایع بروند، با توجه به وارونگی هوا، قاعدتا آلودگی هوا نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با اشاره به راهکارهای کاهش مصرف گاز بیان داشت: طرحی تحت عنوان «دمای رفاه و آسایش» در حال اجرا است که در همین راستا دما باید بین ۱۸ تا ۲۱ درجه باشد که در تمام دنیا پذیرفته شده است در صورتی که مردم این دما را رعایت کنند شاهد، کاهش مصرف گاز خواهیم بود.
وی افزود: برای کاهش مصرف گاز، مردم به هیچ عنوان از شومینه استفاده نکرده، جلوی وسایل گرمایشی مانند رادیاتور و بخاری را باز نگه داشته و دمای موتورخانه را روی ۶۰ درجه تنظیم کنند.
توکلی با اشاره به فعالیت ۶۰ تیم عملیاتی در رصد مصرف گاز نهادهای دولتی گفت: این تیم ها به تمام مراکز دولتی استان مراجعه کردند و به برخی از آنها که میزان مصرفشان بیش از حد متعارف بود، تذکر ارائه و  گاز تعدادی از این مصرف کنندگان قطع شد.
وی خاطر نشان کرد: همه باید به کاهش مصرف گاز با چند راهکار ساده کمک، و اقدام به صرفه جویی در مصرف گاز کنند.

منبع: ایرنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما