۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
کد مطلب : ۱۳۱۸۸۱

کاهش ۳۹ هزار و ۵۷۴ واحدی شاخص بورس

امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز گرچه با کاهش 39 هزار و 574 واحدروبه‌رو شد اما ارزش معاملات بورس و فرابورس به رکورد تاریخی 36 هزار میلیارد تومان رسید.
کاهش ۳۹ هزار و ۵۷۴ واحدی شاخص بورس
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز از ساعات ابتدایی رو به کاهش نهاد به گونه‌ای که در پایان معاملات با ریزش 39 هزار و 574 واحد به رقم یک میلیون و 310 هزار و 659 واحد رسید.
همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 4 هزار و 812 واحد به رقم 460 هزار و 568 واحد رسید.
ارزش روز بازار در بورس تهران به رقم 5 میلیون و 198 هزار میلیارد تومان رسید امروز معامله‌گران بیش از 9.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.4 میلیون معامله و به ارزش 10 هزار و 987 میلیارد تومان رسید.
ارزش معاملات امروز فرابورس به بیش از 25 هزار و 396 میلیارد تومان رسید که یک رقم بی‌سابقه است و امروز ارزش معاملات در بورس اوراق و فرابورس به بیش از 36 هزار و 383 میلیارد تومان رسید.
امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند بگونه‌ای که شاخص کل و همچنین شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 2.9 درصد کاهش یافتند، اما شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم وزن یک درصد کاهش یافتند.
شاخص آزاد شناور 2.4 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 3.5 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 2.1 درصد کاهش یافت.
امروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه، ملی‌مس ایران، شستا، چادرملو، بانک ملت و هلدینگ نفت و گاز پتروشیمی تأمین همگی در کاهش شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند.
نمادهای پرتراکنش امروز شامل شستا، بهسازکاشانه تهران، فولاد مبارکه، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین،‌نوش مازندران، باما و سایپا بوده‌اند.
 امروز در فرابورس ایران شاخص کل گرچه با 312 واحد کاهش همراه شد و به رقم 19 هزار و 76 واحد رسید اما ارزش معاملات فرابورس یک رکورد تاریخی به جا گذاشت و به بیش از 25 هزار و 397 میلیارد تومان رسید.
ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 301 هزار میلیارد تومان رسید.امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 756 هزار معامله رسید.
ارزش معاملات فرابورس ایران به بیش از 25 هزار و 398 میلیارد تومان رسید که یک رکورد محسوب می‌شود.
امروز نماد صنعتی مینو به تنهایی 21 واحد در شاخص فرابورس اثر مثبت گذاشت و نمادهای گهرزمین، میدکو، فولاد هرمزگان،‌ صبا تأمین، بانک دی و فولاد ارفع به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.
نمادهای پرتراکنش در بورس شامل چوب خزر کاسپین، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات،‌توسعه مسیر برق گیلان، لاستیک یزد، پتروشیمی تندگویان،‌رایان هم‌افزا و برق پیوندگستر پارس، بوده‌اند.
 ‌امروز عرضه اولیه سپیدار در فرابورس ایران انجام شد که به هر کد معاملاتی حداکثر 15 سهم تعلق می‌گرفت گرچه امروز هم شاخص بورس و هم شاخص فرابورس کاهشی بودند اما ارزش معاملات در بورس و فرابورس یک رکورد به شمار می‌رود و این علامتی بر این ادعا است که اکثر سهام بازار به قیمت کف رسیده و ارزنده شده‌اند و افراد حرفه‌ای و شرکت‌های سرمایه‌گذار از این فرصت استفاده کرده و سهام ارزنده بازار را خریداری می‌کنند.
به هر حال بازار بورس بالا و پایین و نوسان دارد و کسانی سود می‌برند که از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنند و اسیر هیجانات بازار نشوند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما