۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۱۳۲۰۰۶

برگشت مصرف برق به کانال ۴۰ هزار مگاواتی

مصرف برق کشور که در چند روز گذشته کمی کاهش یافته و وارد کانال ۳۳ هزار مگاوات شده بود، روزگذشته باردیگر روند افزایشی خود را آغاز و به ۴۰ هزار و ۹۶۵ مگاوات رسید.
برگشت مصرف برق به کانال ۴۰ هزار مگاواتی
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    برپایه تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مصرف برق روز گذشته کشور در ساعت ۱۸ و ۲ دقیقه به عدد ۴۰ هزار و ۹۶۵ مگاوات رسید.
مصرف برق روز گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۳۴ هزار و ۵۱۰ مگاوات بود، رشد ۶ هزار و ۴۵۵ مگاواتی یافت.
گزارش مزبور که مورد بررسی خبرنگار ما قرار گرفت، نشان می دهد میزان مصرف برق در ساعت ۱۲ و ۹ دقیقه روز گذشته به رقم ۳۸ هزار و ۵۶۶ مگاوات رسید.
این میزان مصرف در مقایسه با مدت مشابه پارسال با مصرف ۳۱ هزار و ۵۱ مگاوات از رشد هفت هزار و ۵۱۵ مگاواتی برخودار شده است.
همچنین در روزهای هیجدهم و نوزدهم دی ماه میزان مصرف برق با کاهش همراه شد، که روز گذشته این روند تغییر جهت داده و روندی افزایشی بخود گرفت.
روند مصرف برق در بخش صنایع نیز نشان می دهد در ساعت ۱۲ و ۹ دقیقه روز گذشته میزان مصرف پنج هزار و ۵ مگاوات بود که در ساعت ۱۸ و ۲ دقیقه کاهش یافته و به کانال چهار هزار و ۷۱ مگاواتی وارد شد.
روز گذشته میزان تولید برق از منابع تجدید پذیر به عدد سه هزار و ۲۵۱مگاوات رسید.
مصرف برق این روزهای کشور در حالی به بالاترین حد زمستانه خود رسیده که براثر افزایش برودت هوا مصرف گاز نیز رکورد شکسته و همین امر گاز رسانی به نیروگاه ها را با مشکل روبرو کرده است.
 مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران در این ارتباط گفت: کاهش یک درجه‌ای وسایل گرمایشی خانگی یا محیط کار، موجب کاهش مصرف ۶ درصدی انرژی خواهد شد.
 «محمدحسن متولی زاده» افزود: روزانه ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز در بخش خانگی و تجاری مصرف می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: روزانه ۳۰۰ میلیون کیلووات ساعت مصرف برق در بخش‌های خانگی و تجاری است.
متولی زاده گفت: مصرف برق بر روند مصرفی گاز تاثیر مستقیم دارد و چنانچه هموطنان ۱۰ درصد در مصرف انرژی (برق و گاز) صرفه جویی کنند، ۷۰ میلیون مترمکعب از مصرف گاز طبیعی کشور کاهش خواهد یافت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا ایران درحال حذف شدن از مسیر ترانزیتی شرق به غرب است؟
مهندس آرین مهدی زاده/دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران-ترکیه
صنعت پتروشیمی؛ پیشران جهش تولید 
جواد باقرزاده/ سرپرست مالی پتروشیمی سبلان