۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
کد مطلب : ۱۳۷۲۱۸

مراسم حج به شکل محدود آغاز شد

مقدمات برگزاری مراسم حج امسال به شکل محدود در عربستان آغاز شد.
مراسم حج به شکل محدود آغاز شد
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   امروز شنبه ورود حجاج برای آماده سازی انجام مناسک حج برای دومین سال متوالی در شرایط شیوع اپیدمی کرونا به شکل محدود انجام می‌شود.
قرار است حدود 60 هزار نفر از افراد مقیم عربستان سعودی امسال در مناسک حج حاضر شوند؛ در حالی که این مراسم در سال 2019 با حضور دو میلیون مسلمان برگزار شد. شرکت کنندگان در مناسک حج امسال از میان 558 هزار متقاضی بر اساس سیستم راستی‌آزمایی الکترونیکی انتخاب شدند. این مراسم از روز یکشنبه آغاز می‌شود و به 5 روز ادامه دارد.
منابع گزارش می‌دهند که مقامات سعودی چندین ایست بازرسی امنیتی در جاده‌های اصلی منتهی به حرم مقدس در مکه مکرمه مستقر کرده‌اند و آماده سازی‌های لجستیکی و بهداشتی در داخل اردوگاه‌های حجاج در منا همچنان ادامه دارد.
شرکت کنندگان در مراسم حج امسال افراد 18 تا 65 ساله مقیم عربستان هستند که واکسن‌های ضد کرونا دریافت کرده و بیماری‌های مزمن ندارند.
مراسم حج سال گذشته نیز با محدودیت زیادی برگزار شد و مقامات سعودی اعلام کرده بودند که تنها هزار نفر در این مراسم شرکت می‌کنند اما رسانه‌ها گزارش دادند که 10 هزار نفر این مناسک را به جا آوردند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محسن ورزشکار
محسن ورزشکار ؛ کارشناس صنعت قیر
مدیریت انبارداری و نگهداری کالای پروژه ها
عبدالامیر دیوان بچاری/مدیر سایت ngl۳۲۰۰
صنعت پتروشيمي همواره موجب افتخار براي كشور 
علي مصطفوي مدير عامل طرح پتروشيمي شيخ بهايي