۱
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۴
کد مطلب : ۱۳۷۲۲۵

تحول در فضای ورزشی کیش

تعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سرمایه گذاران بخش خصوصی و وزارت ورزش و جوانان، گامی بزرگ در توسعه فضاهای ورزشی کیش برای دستیابی به اهداف کلان این حوزه است.
تحول در فضای ورزشی کیش
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   جزیره کیش پیشینه ای موفق در میزبانی از مسابقات و اردو های ملی و بین المللی رشته های مختلف ورزشی دارد و ایجاد بستر های مناسب با استاندارد های مطلوب از جمله اهداف موسسه ورزش و تفریحات سالم این منطقه آزاد است که علاوه بر کسب رضایت بیشتر ساکنان ، زمینه برگزاری مسابقات در سطوح بالاتر و توسعه گردشگری ورزشی را فراهم می سازد.
مسئولان این سازمان تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته اند تا با استفاده بهینه از زیرساخت ها و توسعه فضاهای ورزشی در راستای دستیابی به اهداف کلان ورزشی، گردشگری و اقتصادی، خدمات شایسته ای به ساکنان، گردشگران و تیم های ورزشی ملی و بین المللی ارائه کنند.
همچنین با توجه به ظرفیت های ورزشی بی نظیر کیش، درسال های گذشته جامعه ورزش این منطقه آزاد، میزبان برگزاری مسابقات و اردوهای ملی و بین المللی در دو بخش آقایان و بانوان بوده است.
به گفته مسئولان موسسه ورزش و تفریحات سالم، برگزاری باشکوه مسابقات جهانی والیبال ساحلی جزیره کیش در سال 1396 استقبال گسترده علاقمندان به این ورزش را به دنبال داشت و طبق ارزیابی فدارسیون جهانی؛ شن و ماسه زمین والیبال ساحلی جزیره شرایط برگزاری مسابقات بین المللی این رشته را دارد.
همچنین اين منطقه آزاد با حضور جمعی از سران کشوری و لشکری میزبان موفق و شایسته چهارمین دوره مسابقات نظامی بین المللی غواصی عمق ۲۰۱۹ در مجموعه تفریحی گردشگری آوای خلیج فارس بود که کشورهایی از چهار قاره جهان به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در این رقابت ها شرکت کردند و بازتابی گسترده و رضایت بخش را به دنبال داشت که پس از اتمام همه گیری کرونا آمادگی کامل برگزاری مجدد اینگونه رقابت ها را دارد.
برنامه ریزی برای میزبانی از اردوی تیم های ملی در تمامی رشته های ورزشی ملی و بین المللی به ویژه مسابقات تنیس با ویلچر(جانبازان –معلولان) و مسابقات بین المللی ITF در فضایی متفاوت تر از گذشته ازدیگر برنامه های موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش می باشد.
طی ماه های گذشته نیز با انعقاد تفاهم‌نامه بین فدراسیون فوتبال و منطقه آزاد کیش مبلغ 50 میلیارد تومان از سوی وزارت ورزش و جوانان در نظر گرفته و مقرر شد یک کمپ ورزشی برای تیم ملی فوتبال کشور در جزیره کیش ساخته شود.
ایجاد سایت غواصی مصنوعیdive rex، ارتقاء کمی و کیفی ورزش های آبی ، ساحلی و دریایی همچنین برگزاری مسابقات این حوزه در سطوح ملی و بین المللی از دیگر برنامه های سازمان منطقه آزاد کیش برای توسعه فضای ورزشی جزیره است.
از سوی دیگر اهمیت تاثیر مسابقات اسب دوانی در ایجاد فضایی مفرح برای ساکنان و گردشگران همچنین زمینه سازی به منظور برگزاری مسابقات این رشته، بازسازی مجموعه سوارکاری منطقه آزاد کیش به زودی آغاز خواهد شد.
مجموعه سوارکاری کیش در سال ۱۳۷۲ با هدف برگزاری مسابقات بین المللی خلیج فارس ایجاد شد و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش با بهره گیری از ظرفیت و فرصت های کم نظیر جزیره همچنین تلاش متخصصان این حوزه، امکاناتی نزدیک به استانداردهای جهانی را در این مجموعه فراهم کرده اند.
پیست کورس استاندارد، مانژ صحرایی، محوطه بزرگ و اصطبل های استاندارد از جمله امکانات مجموعه سوارکاری کیش است.
بنابر این گزارش در سال های اخیر، باز گشایی سالن اسکواش و زمین شماره یک تنیس خاکی پس از بازسازی کامل، آغازعملیات اجرایی پایگاه ورزش های ساحلی مجموعه المپیک، راه اندازی سالن وزنه برداری، مرکز سنجش قوای جسمانی و مرکز آموزش استعداد یابی و کتابخانه علوم ورزشی ، موزه ورزش کیش ، همچنین ایجاد زمین ورزش های ساحلی در پلاژ بانوان(سپک تاکرا، والیبال ، هندبال ساحلی)، ساخت زمین فوتبال ساحلی و زمین چمن مصنوعی بزرگ در مجموعه میر مهنا از جمله طرح های ورزشی کیش بوده که اجرایی شده است و یا به زودی به بهره برداری می رسد.
چشم انداز آتی موسسه ورزش و تفریحات سالم برای بهره گیری از فضاهای ورزش و دستیابی به اهدافی ویژه چون توسعه گردشگری ورزشی به گونه ای است که ساخت زمین چمن فوتبال متناسب با میزبانی تیم های شرکت کننده در جام جهانی قطر، ایجاد مجموعه های ورزشی میزبانی ازاردوهای ملی و بین المللی ، ساخت مجموعه ورزشی تخصصی دو و میدانی در رشته های سرعت و پرتاب مختص قهرمانان پارالمپیک در دستور کار این مجموعه قرار دارد.
حمایت همه جانبه از تیم های ورزشی به ویژه ورزش های قهرمانی از دیگر برنامه های مد نظر سازمان منطقه آزاد کیش بوده که به جد در دستور کار قرار گرفته است تا به همت مسئولان این منطقه تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز علاقمندان به ورزش و اردوهای تیم ملی در جزیره فراهم شود.
با تدوین برنامه عملیاتی، امکانات و تجهیزات ورزشی این منطقه در فصل های مختلف سال برای میزبانی از اردوهای ورزشی مهیا شده است و در کنار آن استقبال خوب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای فعالسازی برخی اماکن ورزشی همچنین تعامل سازنده سازمان منطقه آزاد کیش با وزارت ورزش و جوانان کشور نوید بخش اقدامات توسعه ای در حوزه های مختلف ورزشی کیش می باشد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مدیریت انبارداری و نگهداری کالای پروژه ها
عبدالامیر دیوان بچاری/مدیر سایت ngl۳۲۰۰
صنعت پتروشيمي همواره موجب افتخار براي كشور 
علي مصطفوي مدير عامل طرح پتروشيمي شيخ بهايي
چالشهای قیمت گذاری قیر صادراتی ایران
محسن ورزشکار ؛ کارشناس صنعت قیر