۲
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۱۳۹۶۱۲

قتل کارمند پمپ بنزین بیخ پیدا کرد

هفته گذشته، در یک شهر کوچک در غرب آلمان، کارمند ۲٠ سالۀ پمپ بنزین به دست یک فرد ۴٩ ساله به قتل رسید.
قتل کارمند پمپ بنزین بیخ پیدا کرد
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   فردی که مایل نبود به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ماسک بزند، در پی تذکر یک فروشندۀ جوان او را به ضرب گلوله به قتل رساند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، این "جنایت هولناک" را که چند روز قبل اتفاق افتاد، به شدت محکوم کرد. جنایتی که روز شنبۀ گذشته رخ داد، از دیروز – سه‌شنبه ۲۱ سپتامبر – در رسانه‌ها انعکاس یافت و واکنش‌های متعدد شخصیت‌های سیاسی را برانگیخت. این در حالی است که آلمان چند روز دیگر انتخابات پارلمانی را برگزار خواهد کرد (۲۶ سپتامبر).
روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر، سخنگوی صدراعظم از قول آنگلا مرکل این رویداد را "هولناک" توصیف کرد و افزود: "متأسفانه شبکه‌های اجتماعی از این واقعه در جهت ایجاد تفرقه و اختلاف در جامعه و دامن زدن به نفرت و کینه بهره‌برداری می‌کنند".
خبرگزاری فرانسه وقایع را چنین شرح می‌دهد که مشتری ۴٩ ساله برای خرید وارد فروشگاه جایگاه سوخت می‌شود اما دانشجوی جوان که مسئول صندوق بوده به وی تذکر می‌دهد که بدون ماسک حق ورود به فروشگاه را ندارد. مشتری بدون اینکه آبجوهای خریداری‌شده را با خود ببرد، فروشگاه را ترک می‌کند.
اما یک ساعت و نیم بعد، ماسک‌زده دوباره وارد فروشگاه می‌شود و سپس در مقابل فروشنده ماسک خود را بر می‌دارد. وقتی کارمند جوان دوباره به او تذکر می‌دهد که ماسکش را بزند، وی با یک سلاح کمری کارمند را به قتل می‌رساند.
قاتل یک روز بعد خود را به پلیس معرفی کرده است. وی با پذیرش اتهام توضیح داده که محدودیت‌های ناشی از اپیدمی برایش قابل تحمل نیست و احساس می‌کند که حقوق اجتماعی‌اش پایمال شده است. پلیس در بازرسی از منزل قاتل، سلاح مورد استفاده را همراه با چند اسلحۀ دیگر پیدا کرده است.
در پی این واقعه، جنبش ضد ماسک آلمان هدف انتقادهای فراوان قرار گرفت. به گفتۀ هایکو ماس، وزیر خارجۀ آلمان، "این گروه (Querdenker) فقط کینه و آزار را ترویج می‌کند و باعث مرگ آدمها می‌شود".
با این حال وزارت کشور آلمان اعلام کرد که جنایت پمپ بنزین "یک مورد استثنایی" است و "به نظر می‌رسد که به موازات افت نسبی اپیدمی و افزایش واکسیناسیون، جنبش ضدماسک نیز محدودتر شده است".
اما وزیر بهداشت در مورد هرگونه "رفتار افراطی در قبال اپیدمی" هشدار داد و گفت که باید با قاطعیت در برابر اینگونه گرایش‌ها ایستاد.
وقوع جنایت چند روز قبل از انتخابات پارلمانی، باعث شده که نگرانی‌های سیاسی در مورد گسترش گرایش‌های افراطی بیشتر شنیده شود. آلمان تاکنون بارها شاهد تظاهرات گروه‌های ضد ماسک بوده است.
منبع: خبرگزاری فرانسه
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

یک سوال مهم؛مهم‌ترین مسئله زنان چیست؟ 
زینب صالحی/کارشناس ارشد مدیریت برنامه ریزی فرهنگی صنایع پتروشیمی
عضویت در «شانگهای» پادزهر راهبردی علیه تحریم
دکتر مهدی آزادواری/رییس مرکز مطالعات اقتصادی اورآسیا