۲
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
کد مطلب : ۱۴۳۴۳۳

لغو مجوز دو نفتکش به اتهام حمل نفت ایران

یک شرکت آمریکایی مجوز زیست محیطی و ایمنی دو نفتکش را پس از اتهامات یک گروه ذی‌نفوذ طرفدار دولت آمریکا مبنی بر حمل محموله های نفت ایران لغو کرد.
لغو مجوز دو نفتکش به اتهام حمل نفت ایران
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "، یک شرکت آمریکایی مجوز زیست محیطی و ایمنی دو نفتکش را پس از اتهامات یک گروه ذی‌نفوذ
طرفدار دولت آمریکا مبنی بر حمل محموله های نفت ایران لغو کرد.
بر اساس گزارش رویترز، کشورهایی که هدف تحریم‌های سختگیرانه آمریکا قرار گرفته‌اند مانند ایران و ونزوئلا، با توسل به شیوه‌های پیچیده سعی می کنند نفت خود را به دور از نظارت آمریکا صادر کنند.
این نقض تحریم به گفته مقامات آمریکایی می‌تواند منجر به حذف شرکت‌ها از سیستم مالی دلار و توقیف دارایی‌های آنها شود.
چندین منبع آگاه که در زمینه خدمات مشاوره حقوقی و بیمه در صنعت کشتیرانی دخیل هستند به رویترز گفتند که نقض‌های غیرعمدی نیز خطر فزاینده‌ای برای انجمن‌های صدور گواهینامه کشتی‌ها مانند اداره کشتیرانی آمریکا (ABS) که در ماه گذشته پوشش این دو نفتکش را لغو کرد، به همراه دارد.
کلر جونگمن، رئیس ستاد متحد علیه ایران هسته‌ای (UANI) در این باره گفت: شرکت‌های طبقه‌بندی (مجوز کشتی‌ها) با چالش همگام شدن با تاکتیک‌های ایران برای دور زدن تحریم‌ها مواجه هستند.
این گروه ذی‌نفوذ آمریکایی که رفت و آمد نفتکش‌های مرتبط با ایران را از طریق ردیابی ماهواره‌ای کشتی‌ها رصد می‌کند، در ماه دسامبر به اداره کشتیرانی آمریکا اعلام کرده بود که انتقال نفت ایران از طریق چندین کشتی از جمله کشتی کارو ‌Karo با پرچم پاناما و السا Elsa با پرچم بلیز، صورت می‌گیرد.
شرکت‌های طبقه بندی خدماتی مانند بررسی قابلیت کشتی ها برای حرکت در دریا را ارائه می دهند.
بدون گواهینامه این موسسات، کشتی ها نمی توانند دارای پوشش بیمه ای باشند و یا با اکثر بنادر بین المللی در اتباط باشند.
منبع:ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما