۱
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۱۴۳۴۳۶

آخرین آمار جهانی کرونا

مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-۱۹) در جهان تاکنون به ۳۵۵ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۹۶ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۶۲۳ هزار و ۲۱۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۸۲ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۶۵ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
آخرین آمار جهانی کرونا
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "، مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-۱۹) در جهان تاکنون به ۳۵۵ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۹۶ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۶۲۳ هزار و ۲۱۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۸۲ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۶۵ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۲.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۸۹۱ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۹.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۴.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همچنین برزیل با بیش از ۶۲۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند نیز با بیش از ۴۹۰ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.
 بر اساس آمار جهانی وردامتر، روسیه با گذشتن از آمار ۳۲۶ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است. فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز است.
ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۲۵۸ هزار و ۱۸۱ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۲۵۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.
بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، هلند، اوکراین، آفریقای جنوبی و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
منبع:ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما