۰
۱
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۱۴۷۵۸۷

عراق به دنبال افزایش واردات گاز از ایران

منابع وابسته به وزارت برق عراق از تلاش بغداد برای افزایش واردات گاز از ایران خبر دادند.
عراق به دنبال افزایش واردات گاز از ایران
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، «احمد العبادی»، سخنگوی وزارت برق عراق با اعلام افزایش 22 درصدی تولید برق در این کشور از مذاکره با ایران برای افزایش صادرات گاز خبر داد.
وی تصریح کرد که با تلاش‌های گسترده کادرهای این وزارتخانه وضعیت برق در کشور از ثبات خوبی برخوردار است.
سخنگوی وزارت برق عراق در ادامه گفت: حجم تولید برق در کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است. وزارت برق به تلاش خود برای افزایش حجم تولید ادامه می‌دهد.
وی افزود که عدم تصویب بودجه تأثیر منفی بر پروژه‌های وزارت برق داشته چون مانع از تنظیم یک نقشه منسجم برای سوخت در کشور شده است.
العبادی افزود که حجم گاز وارداتی از ایران هم‌اکنون حدود 43 میلیون متر مکعب است، در حالی که عراق به 55-60 میلیون متر مکعب نیاز دارد.مذاکرات با ایران و نیز هماهنگی وزارت نفت برای افزایش دریافت گاز ادامه دارد.
وی گفت که به زودی نیروگاه‌های تازه‌ای وارد مدار می‌شوند که برای سوخت آنها به گاز نیاز است.
پیش از این وزارت برق عراق خبر داده بود که با رساندن حجم تولید برق کشور به بیش از 22 هزار مگاوات در این زمینه رکورد تازه ای ثبت کرده است. عراق برای تأمین نیاز خود در اوج مصرف به 35 هزار مگاوات برق نیاز دارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


محمد
سلام
الان چطور با عراق معاملات دولتی داریم یعنی آیا در قبال فروش برق و گاز به عراق، آیا دولت ما مجبور است اقلام غذایی و دارویی بجای بهای برق و گاز دریافت و وارد کند یا نه؟ آیا الان پول برق و گاز را نقدا دریافت میکنیم از عراق یا نه کالا دریافت میکنیم؟
نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده