۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷
کد مطلب : ۱۵۰۲۸۰

به طور علنی نفت خود را می‌فروشیم

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه با دیپلماسی انرژی فعال توانسته ایم به رقم فروش بالایی از نفت دست یافته و امروز به صورت علنی نفت خود را به مشتری های مخصوص خود می فروشیم.
به طور علنی نفت خود را می‌فروشیم
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، قاسم ساعدی درباره وضعیت فروش نفت در سال جاری، بیان کرد: خدا را شاکریم بر حسب تدبیری که در دولت و مجلس به کار بسته شد، توانسته ایم میزان فروش نفت را به رقم بالایی برسانیم. این میزان فروش نفت تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارد. از سوی دیگر با بالا رفتن میزان فروش نفت تحریم های سیاسی و اقتصادی، خود به خود شکسته شده است.
مشتری های خوبی برای نفت ایران وجود دارد
وی در ادامه با بیان اینکه امروز ما به طور علنی نفت خود را می فروشیم،‌ اظهار کرد: با توجه به بحث افزایش فروش نفت یکسری مشارکت های پالایشگاهی فرامرزی به میان آمده و ایران توانسته هم در منطقه و هم در نقاط دور به صورت مشارکتی کار پالایشگاهی را پیش ببرد. امروز ایران در فروش نفت نسبت به سال های گذشته در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.
ایران برای فروش نفت به چند کشور متکی نیست
نماینده مردم دشت آزاداگان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز هم میزان فروش نفت ایران افزایش یافته است و هم مشتری های خوبی برای نفت ایران پیدا شده است. خیلی ها معتقد بودند که به دنبال جنگ اوکراین و روسیه و تحریم روسیه، این کشور بازار نفت ایران را می گیرد، در صورتی که ایران برای فروش نفت صرفا به چند کشور متکی نیست بلکه امروز دنیا  بدون نفت ایران نمی تواند نیاز انرژی خود را تامین کند.
هیچ ابرقدرتی نمی تواند خلاء ایران را در بازار نفت پرکند
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: ابرقدرت های مدعی نمی توانند خلاء نبود ایران در بازار نفت جهانی را پر کنند. امروز دنیا به نفت ما نیاز دارد و هیچ کشور و مقامی نمی تواند مانع فروش نفت ایران شود. دولت دیپلماسی انرژی خیلی خوبی را اتخاذ کرده و کمیسیون انرژی نیز گام های موثری در این حوزه برداشته است. دیپلماسی سیاسی بسیار موفق نیز در منطقه و فرامنطقه دنبال شده است. امروز جمهوری اسلامی قطب تامین کننده سوخت بسیاری از کشورها شده است.
تحریم های حوزه انرژی ناکام مانده است
ساعدی با بیان اینکه ابر قدرت ها نمی توانند جایگزینی برای نفت ایران پیدا کنند،‌ افزود: هرچه عربستان سعودی صادرات نفت خود را بالاتر ببرد بازهم نمی تواند نیاز دنیا را تامین کند. ذخایر نفتی آمریکا روبه کاهش است. سر و صداهای آمریکا در خصوص تحریم نفتی ایران بی تاثیر مانده است و آمریکا به این نتیجه رسیده که سیاست تحریم در حوزه انرژی ناکام مانده است. از سوی دیگر باتوجه به تحریم هایی که اروپا و آمریکا علیه روسیه اعمال کردند، روسیه نشست هایی با شرکت های دانش بنیان ایرانی داشته و تبادل علمی صورت گرفته است و روسیه به دنبال تامین خلاء های صنعت و تکنولوژی خود از طریق شرکت های دانش بنیان ایران است.

منبع: ایسنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده