۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶
کد مطلب : ۱۵۵۵۶۷

پرونده‌های قاچاق سوخت در فارس سه برابر شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس، از افزایش حدود سه برابری پرونده های قاچاق سوخت، از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
پرونده‌های قاچاق سوخت در فارس سه برابر شد
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،غلامرضا سالاری سه شنبه در این باره گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد هزار و ۲۴۰ فقره پرونده تخلف قاچاق سوخت در شعب تعزیرات حکومتی ویژه قاچاق کالا و ارز رسیدگی شده که نسبت به مدت مشابه سال۱۴۰۱ حدود ۱۷۰ درصد افزایش داشته است.
سالاری بیشترین تعداد پرونده قاچاق سوخت موجود را در شهرستان شیراز و سپس لار اعلام کرد و افزود: تعداد ۳۲۱ پرونده قاچاق سوخت در تعزیرات حکومتی شیراز و ۲۳۱ پرونده هم در اداره تعزیرات شهرستان لار ، بررسی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت: قاچاقچیان نیز با حکم شعب تعزیرات استان افزون بر ۴۰۵ میلیارد و ۴۷۷ میلیون ریال پرداخت جریمه محکوم شدند که این میزان جریمه نیز با توجه به تعداد پرونده های متشکله ، افزایش داشته است .
سالاری یادآور شد که احکام مورد اشاره به استناد تبصره چهار ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب مجلس شورای اسلامی ،مبنی بر ضبط کالا و پرداخت جریمه ۲ برابر ارزش سوخت مکشوفه ، صادر و اجرا شده و سوخت توقیف شده پس از صدور حکم قانونی ،تحویل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان شده است.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان فارس و همجواری با استان‌های مرزی تاکید کرد: میزان اختلاف زیاد میانگین قیمت فرآورده های سوختی در بازار داخلی و کشورهای همسایه، انگیزه متخلفان برای قاچاق سوخت را افزایش می‌دهد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس با اشاره به روش های گوناگون متخلفان برای قاچاق سوخت و امکان افزایش آمار این تخلف هشدار داد و گفت: قاچاق کالا به هر ۲موضوع مطرح شده در شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید آسیب زده و مانع تحقق آن‌ها می‌شود لذا مبارزه مستقیم نیروی انتظامی و رسیدگی های تعزیرات حکومتی، به‌تنهایی چاره‌ساز نیست و در کنار آن باید اصلاح سیاست‌های تجاری، نظام تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای در سطح کلان و فرهنگ سازی و آگاه سازی جامعه درخصوص آسیب های جدی قاچاق به رشد و تعالی بازار داخلی،تولید و جامعه نیز انجام شود.
سالاری افزود: تعداد ۲۱شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز در سطح استان وظیفه رسیدگی به پرونده های قاچاق را بر عهده دارند .

منبع: ایرنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما