۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱
کد مطلب : ۱۵۵۹۶۱

جزئیات قطعی‌ها و تامین برق صنایع

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه برق ۹۰ درصد واحدهای صنعتی بدون محدودیت تامین خواهد شد، گفت: برق مورد نیاز واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی و واحدهای صنعتی خارج از شهرک‌های صنعتی با دیماند بیش از ۵۰۰ کیلووات نیز از ۲۰ خرداد تا ۱۷ شهریور در شش و نیم روز هفته به طور کامل تأمین خواهد شد.
جزئیات قطعی‌ها و تامین برق صنایع
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،مصطفی رجبی‌مشهدی با اشاره به برنامه تامین برق صنایع در تابستان سال جاری اظهار داشت: برنامه تامین برق صنایع کشور در تابستان سال جاری با هدف تولید حداکثری در سال رشد تولید و با در نظر گرفتن محدودیت‌های فنی صنایع و ملاحظات کنترل بازار محصولات طی جلسات متعدد کارشناسی بین وزارتخانه‌های صمت و نیرو و همچنین بهره‌گیری از تجربه سال گذشته تدوین و ابلاغ شده است.
وی افزود:  برق مورد نیاز کلیه واحدهای صنعتی کوچک و واحدهای صنفی- صنعتی به ویژه کارگاه‌های تولیدی کوچک که بیش از ۹۰ درصد کل واحدهای صنعتی و تولیدی کشور (حدود ۵۸۰هزار واحد صنعتی) را شامل می‌شود، بدون هیچ محدودیتی تأمین خواهد شد. 
سخنگوی صنعت برق گفت: برق مورد نیاز واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی و واحدهای صنعتی خارج از شهرک‌های صنعتی با دیماند بیش از ۵۰۰ کیلووات نیز از ۲۰ خرداد تا ۱۷ شهریور در شش و نیم‌روز هفته به طور کامل تأمین خواهد شد و صرفاً نصف روز در هفته و از ساعت ۱۱ تا ۲۳ در برنامه‌های مدیریت مصرف مشارکت خواهند کرد.
وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، امکان جبران محدودیت این نصف روز و تولید حداکثری برای این واحدها در سایر ایام هفته (شش روز و نیم) با جابه‌جایی ساعات کاری حتی به صورت شبانه‌روزی فراهم است.
رجبی‌مشهدی خاطرنشان کرد: برق مورد نیاز صنایع بزرگ (حدود ۳۰۰ واحد صنعتی) مطابق برنامه مدیریت مصرف ابلاغی وزارت نیرو و وزارت صمت در دوره تعیین شده تامین خواهد شد.
 وی افزود: مشارکت این واحدها از طریق جابجایی بخشی از بار مصرفی آنها از ساعات اوج به ساعات غیراوج و نیز مدیریت زمان بهره‌برداری از تجهیزات وابسته به انرژی در برنامه‌های مدیریت مصرف بوده و در سایر زمان‌های دوره تابستان، انرژی مورد نیاز این واحدها بطور حداکثری تامین خواهد شد. همچنین انرژی مورد نیاز صنایع مهم مانند سیمان نیز متناسب با نیاز تولید آنها در این دوره و در طول شبانه‌روز تامین خواهد شد . 
وی ابراز امیدواری کرد که با مشارکت مردم  در طرح پاداش کاهش مصرف بدون خاموشی سال جاری را پشت سر بگذاریم.
رجبی مشهدی تاکید کرد: لازم به ذکر است کشور در حال توسعه است بنابراین فرآیند توسعه نیروگاه‌های کشور به هیچ‌وجه متوقف نخواهد شد.
 
منبع: ایلنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده