۱
۱
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۹
کد مطلب : ۱۵۸۶۱۴

جزئیات جدید پرداخت اضافه‌کار معاون صندوق ذخیره فرهنگیان

حمید باقرنژاد؛ معاون سابق صندوق ذخیره فرهنگیان توضیحاتی درباره واقعیت ماجرای پرداخت مبلغ اضافه‌کار ۲۸۸ میلیون تومانی به خود در این صندوق ارائه داد.
جزئیات جدید پرداخت اضافه‌کار معاون صندوق ذخیره فرهنگیان
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، اخیراً سندی به عنوان فیش حقوقی حمید باقرنژاد؛ عضو هیئت مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی صندوق ذخیره فرهنگیان به مبلغ 412 میلیون تومان اضافه کار به ازای 11 ماه منتشر شد.
در پی این امر، رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش و رئیس هیئت امناء صندوق ذخیره فرهنگیان طی دستور کتبی، حمید باقرنژاد را به دلیل دریافت اضافه کاری غیرمتعارف از سمت خود برکنار کرد.
وی از بهمن ماه 1401 به عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان مشغول به خدمت بوده است.
اما در پی این برخورد وزیر آموزش و پرورش با معاون صندوق ذخیره فرهنگیان و ایجاد برخی شبهات درباره واقعیت این ماجرا، حمید باقرنژاد توضیحات مکتوبی را درباره این ماجرا ارائه کرده که در ادامه آمده است:
"در روزهای اخیر خبری با عنوان دریافتی نجومی معاون صندوق ذخیره فرهنگیان بر روی خروجی برخی رسانه‌ها قرار گرفت که به نوعی امنیت روانی جامعه فرهیخته فرهنگیان عزیز را خدشه‌دار کرد و با هتک حرمت و حیثیت اینجانب ادامه پیدا کرد.
لازم می‌دانم با هدف تنویر افکار عمومی در زمینه اتهام ناحق وارد شده، اصل موضوع را تشریح و دراین راستا روشنگری لازم را داشته باشم و در پایان قضاوت را به مردم عزیز واگذار نمایم. (النجاه فی الصدق)
1- از ابتدای توفیق خدمتگزاری فرهنگیان معزز در صندوق ذخیره فرهنگیان از تاریخ 13/09/1400 که شخصاً با وجود دو نفر از بستگان درجه یک فرهنگی با افتخار با عناوین گوناگون از جمله عضو هیأت مدیره و معاون موسسه انجام وظیفه نمودم اتهامات گوناگونی به اینجانب منتصب گردید که در اوج آن انتصاب فامیلی به وزیر سابق آموزش و پرورش (داماد وزیر) و فروش زمین شرکت پتروشیمی لاوان به ارزش 5 هزار میلیارد به پتروشیمی خلیج فارس و . . . که الحمد الله بعد از گذشت زمان تمامی مدارک و حکم دادگاه در این خصوص، پاسخی محکم بود به این یاوه گویی‌ها و این قبیل عقده گشایی‌هایی که محصول مبارزه با تخلفات و بی‌انضباطی مالی بوده است و هم اکنون با رسیدگی به تخلفات و بی انضباطی‌ مالی و بازرگانی در برخی از شرکت‌های پتروشیمی موج جدید حملات به سوی برخی اعضای هیأت مدیره موسسه به ویژه بنده آغاز شد.
2- از ابتدای حضورم تا خرداد ماه سال جاری با وجود بالغ بر یک هزار و 679 ساعت اضافه کاری طی 18 ماه، ریالی دریافت ننموده بودم که بر اساس گزارش معاونت مالی و سرمایه انسانی موسسه و تصمیمات متخذه در شورای معاونین مقرر شد معوقه پرسنل طی 10 ماه گذشته بین 50 تا 80 درصد اضافه کاری واقعی پرداخت گردد و اضافه کاری بنده منوط به نظر هیأت مدیره موسسه انجام شود که طبق مصوبه جلسه مورخ 18/02/1402 هیأت مدیره، مقرر شد اضافه کاری بنده از بدو ورود به موسسه پرداخت گردد و پس از آن گزارش اضافه کار بنده به تفکیک ماهیانه طی 18 ماه گذشته ارائه و به دستور مدیرعامل موسسه فقط با پرداخت حدود 55 درصد اضافه کار واقعی موافقت گردید که مبلغ خالص پرداختی به اینجانب برای دوره 18 ماهه، 288 میلیون تومان بوده که میانگین اضافه کار هرماه 16 میلیون تومان محاسبه شده است و این پرداختی طبق قانون کار، قانون تجارت و مصوبه هیأت مدیره موسسه بوده و هیچ خلاف قانون صورت نپذیرفته است.(اسناد تمامی موارد بند دو محفوظ و قابل ارائه می باشد).
3- لیکن باید اقرار نمود که تجمیع اضافه کار 18 ماهه و پرداخت آن طی یک مرحله اقدام درستی نبود اگر چه در اخبار کذب به عنوان فیش حقوقی ذکر گردید که باعث تکدر خاطر فرهنگیان عزیز به واسطه خلاف‌گویی عده‌ای با هدف عقده گشایی با مجموعه مدیریت صندوق و خدشه‌دار شدن نام این مجموعه بزرگ اقتصادی در دولت سیزدهم شده است.
4- در پایان از تمام افرادی که خواسته یا ناخواسته در این پازل بی‌اخلاقی گرفتار شده‌اند و بنده را قربانی عقده‌گشایی‌ها کرده‌اند می‌بخشم و امیدوارم که خداوند نیز آنان را ببخشد.

منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


شهیدی نیا
نفت ما عزیز خواهش میکنم شما که دنبال عدالت و حقیقت هستید در مورد آیتم اضافه کاری فول،کارانه و ایثارگری غیر واقعی مدیر عامل پتروشیمی دماوند هم گزارشی تهیه و انتشار دهید تا حق مشخص شود