۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
کد مطلب : ۱۵۸۶۵۹

ظرفیت تولیدات پتروشیمی به ۹۲ میلیون تن رسید

تولید محصولات پتروشیمی در سال ۵۷ ؛ ۱.۵ میلیون تن بود با اینکه ۱۵ سال درگیر جنگ و بازسازی بودیم و بعد از ۱۵ سال کار توسعه را آغاز کردیم، امروز ظرفیت نصب شده و تولید در پتروشیمی به ۹۲ میلیون تن رسیده است.
ظرفیت تولیدات پتروشیمی به ۹۲ میلیون تن رسید
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،مرتضی شاهمیرزایی در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست اظهار داشت: در نمایشگاه پانزدهم در سال ۱۴۰۰ وزیر نفت اعلام کرد که تا پایان دولت باید کاتالیست مورد نیاز بومی سازی شود و امروز به این توفیق دست یافتیم، به طوری که به جرگه صادرکنندگان این محصول پیوستیم و سال گذشته ۱۵۰۰ تن انواع کاتالیست صادر کردیم و همچنین از بسیاری از کشورهای صاحب‌نام سفارش ساخت کمپرسور و  ماشین دوار را داریم.
وی افزود: صنعت پتروشیمی به کمک هلدینگ‌های مختلف مذاکراتی بابت ایجاد ظرفیت ساخت داخل داشته است، سال گذشته مذاکرات خوبی را با کشورهای صاحب‌نام برای بازاریابی و بازارسازی محصولات پتروشیمی ایران داشتیم.
مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی خطاب به مدعوین خارجی گفت: ما ۴۴ سال قبل صنعت پتروشیمی کاملا وابسته حتی در بهره برداری داشتیم، اجرای طرحها صددرصد توسط خارجی ها انجام می‌شد به طوری که ۶۰ هزار مستشار در صنایع مختلف نفتی از جمله پتروشیمی حضور داشتند. تولید محصولات پتروشیمی در سال ۵۷ ؛ ۱.۵ میلیون تن بود با اینکه ۱۵ سال درگیر جنگ و بازسازی بودیم و بعد از ۱۵ سال کار توسعه را آغاز کردیم، امروز ظرفیت نصب شده و تولید در پتروشیمی به ۹۲ میلیون تن رسیده است.
وی ادامه داد: ما ۶۷ مجتمع پتروشیمی داریم که ۱.۱ میلیون تن در روز خوراک مصرف می‌کنند و ظرفیت سالانه برخی ار این مجتمع ها ۶.۵ میلیون تن است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کاربرد روانکارهای PFPE  در صنایع هوا فضا
علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد صنعت و بازار روانکار
حضانت فرزندان با کنار هم بودن و مودت والدین زیبنده است
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی