۱
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۱۵۸۹۴۳

کنار گذاشتن دلار در تجارت نفت روسیه

مدیر ارشد اجرایی شرکت «گازپروم نِفت» اعلام کرد، این شرکت تقریبا استفاده دلار آمریکا و یورو را در مبادلات تجاری با شرکای خارجی به طور کامل کنار گذاشته و به ارزهای ملی روی آورده است.
کنار گذاشتن دلار در تجارت نفت روسیه
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، الکساندر دیوکوف، مدیر ارشد اجرایی شرکت «گازپروم نِفت»، شعبه‌ای از شرکت گازپروم اعلام کرد، این شرکت تقریبا استفاده دلار آمریکا و یورو را در مبادلات تجاری با شرکای خارجی به طور کامل کنار گذاشته و به ارزهای ملی روی آورده است.
وی در حاشیه مجمع انرژی تی‌ان‌اف که در منطقه نفت‌خیز «تیومن» در سیبری برگزار می‌شود، گفت، بیشتر تراکنش‌های صادراتی این شرکت در حال حاضر با یوآن چین و روبل روسیه انجام می‌شود.
دیوکوف  در عین حال خاطرنشان کرد، این شرکت از ارز هند در تسویه حساب‌های صادراتی استفاده نمی‌کند.
وی افزود: «ما از روپیه استفاده نمی کنیم. بیشتر از یوآن و روبل استفاده می‌کنیم،  ما عملا از پرداخت به دلار و یورو فاصله گرفته ایم.»
مدیر ارشد اجرایی شرکت «گازپروم نِفت» تصریح کرد، این شرکت برای برداشت درآمدهای صادراتی خود به ارزهای خارجی هیچ مشکلی نداشته و درآمد حاصل از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی در مدت کوتاهی دریافت می‌کند.
روسیه در سال گذشته استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری را به میزان چشمگیری افزایش داد و به سمت کنار گذاشتن دلار و یورو در تسویه با شرکای خارجی خود حرکت می کند زیرا این ارزها به علت تحریم‌ها «غیرقابل اعتماد» تلقی می‌شوند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده