۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۱۶۰۶۴۷

توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در ایلام

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با تاکید بر اینکه فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی جزو اهداف راهبردی نظام است، ابراز کرد: پتروشیمی یک مزیت نسبی است و جمع آن با پارک و صنایع پایین دستی، می‌تواند پدیده‌ای موفقی را در استان ایلام رقم بزند.
توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در ایلام
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در ایلام خبر داد.
 علی عسکری در مراسم جانمایی پارک پرو پروپیلن در منطقه آزاد مهران اظهار کرد: راه اندازی پارک پلی پروپیلن در سفر رییس جمهور در دور اول به این استان مورد تاکید قرار گرفته است که بعد از کار کارشناسی‌ها و بررسی‌های لازم، منطقه آزاد مهران برای اجرای این طرح انتخاب شده است.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به لزوم مشوق‌های لازم برای سرمایه گذاری، افزود: زمین مورد نیاز برای جانمایی پارک پتروشیمی بایستی دارای ویژگی‌های خاصی از نظر فنی و موقعیتی باشد به نظر ما منطقه آزاد مهران که امروز از ان بازدید شد، برای اجرای طرح پارک پرو پروپیلن مناسب است.
عسکری با اشاره به اینکه با رایزنی‌هایی که استاندار ایلام نیز انجام داده مقدمات تامین خوراک برای این پارک فراهم شده است، تصریح کرد: مشکلی برای راه اندازی این پارک در استان و منطقه مهران نداریم و مقدمات اجرای این طرح را فراهم خواهیم کرد و در آینده بتوانیم مقدمات اجرایی شدن آن‌را فراهم کنیم.
وی با تاکید بر اینکه راه اندازی این پارک نقش مهمی می‌تواند در راستای رونق تولید و اشتغال در استان ایلام داشته باشد، گفت: این پارک در راستای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش است که با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در راستای فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی، راه اندازی پارک پتروشیمی بسیار مهم است.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با تاکید بر اینکه فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی جزو اهداف راهبردی نظام است، ابراز کرد: پتروشیمی یک مزیت نسبی است و جمع آن با پارک و صنایع پایین دستی، می‌تواند پدیده‌ای موفقی را در استان ایلام رقم بزند.
وی با اشاره به اینکه توسعه زنجیره تولید از اهداف مهم این پارک پرو پروپیلن است، افزود: با عزم تیم جدید و با کمک و همکاری استاندار و مسئولان استان مقدمات عملیات اجرایی پارک پتروشیمی در منطقه آزاد مهران فراهم شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده