۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۱۶۶۰۹۸

واکنش کاخ سفید به پیروزی پزشکیان در انتخابات

کربی گفت: ما فقط بر اساس این واقعیت که آنها رئیس جمهور جدیدی را انتخاب کرده‌اند، تمایلی به بازگشت به میز مذاکره با ایران نداریم. نظاره‌گر این هستیم که این مرد چه خواهد کرد. با این حال، ما انتظار هیچ تغییری را در رفتار ایرانیان نداریم.
واکنش کاخ سفید به پیروزی پزشکیان در انتخابات
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به پیروزی پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران و در پاسخ به امکان ازسرگیری مذاکرات گفت: ما فقط بر اساس این واقعیت که آنها رئیس جمهور جدیدی را انتخاب کرده‌اند، تمایلی به بازگشت به میز مذاکره با ایران نداریم.
  جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در واکنش به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران و در پاسخ به این سوال که آیا ایالات متحده آماده از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران است، گفت: «خیر».
کربی که کشورش بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی در حملات علیه مردم بی‌دفاع غزه است، مدعی شد: آنها (ایران) همچنان به حمایت از گروه‌های تروریستی مانند حماس و حزب‌الله ادامه می‌دهند. آنها همچنان در حال حمایت از حوثی‌ها هستند، حال آنکه حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ حمله می‌کنند.
او در ادامه بدون اشاره به پشتیبانی تسلیحاتی و سیاسی آمریکا از رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن بیش از 38 هزار فلسطینی در غزه، با تکرار ادعاهای پیشین مقامات آمریکایی گفت:‌ آنها همچنان در حال تامین پهپاد و فناوری هواپیماهای بدون سرنشین و تخصص هواپیماهای بدون سرنشین برای روس‌ها هستند تا روس‌ها بتوانند به کشتن اوکراینی‌های بی‌گناه ادامه دهند.
کربی همچنین گفت: ما فقط بر اساس این واقعیت که آنها رئیس جمهور جدیدی را انتخاب کرده‌اند، تمایلی به بازگشت به میز مذاکره با ایران نداریم. نظاره‌گر این هستیم که این مرد چه خواهد کرد. با این حال، ما انتظار هیچ تغییری را در رفتار ایرانیان نداریم.
سخنان مقامات آمریکا در واکنش به انتخاب مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران در حالی است که روز گذشته مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب کشورمان در پیامی با تقدیر از سیدحسن نصرالله، تاکید کرد: حمایت از مقاومت با قدرت تداوم خواهد داشت.
وی در این پیام نوشت: جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان مقاومت مردم منطقه در مقابل رژیم نامشروع صهیونیستی بوده است. حمایت از مقاومت ریشه در سیاست‌های اصولی نظام جمهوری اسلامی ایران، آرمان‌های امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری دام‌ظله العالی داشته و با قدرت تداوم خواهد داشت.
پزشکیان افزود: اطمینان دارم جنبش‌های مقاومت در منطقه اجازه نخواهند داد این رژیم به سیاست‌های جنگ‌افروزانه و جنایتکارانه خود علیه مردم مظلوم فلسطین و دیگر ملت‌های منطقه ادامه دهد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی