۶
۸
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱
کد مطلب : ۱۲۹۴۴۱

شاهکار مدیریت بحران در مهار آتش سوزی اخیر پتروشیمی بندر امام

سرعت عمل در مهار موفقیت آمیز آتش سوزی واحد۲۰۰ آروماتیک پتروشیمی بندر امام بدون هیچگونه تلفات جانی و عدم تسری به واحدهای دیگر عملیاتی، در نوع خود شاهکار بوده است.
پتروشیمی بندر امام
پتروشیمی بندر امام
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   واحد ۲۰۰آروماتیک پتروشیمی بندرامام پس از پارگی در خط لوله حاوی هیدروژن ، در عصر جمعه ۲ آبان دچار آتش‌سوزی شد، با اقدام بموقع نیروهای بهره برداری واحد و با حضور به ‌موقع نیروهای آتش ‌نشانی در کمتر از دو ساعت به ‌طور کامل اطفا شد، به گونه ای که در مدت ۱۵ دقیقه از سرایت آتش به دیگر واحدها جلوگیری شد.
این حادثه که خوشبختانه با اقدام به موقع تعدادی از کارکنان شرکت که با پوشیدن لباس ضد حریق در دل آتش، توانستند شیرهای ارتباطی را ببندند هیچ گونه تلفات جانی دربرنداشت به طوریکه حتی سایر واحدهای این مجتمع نیز با تلاش رزمندگان گمنام و سرداران اقتصاد در پتروشیمی بندرامام همچنان به تولید خود بدون لحظه ای وقفه ادامه دادند و این حادثه تاثیری روی فعالیت سایر واحدها نداشت.

سرعت عمل در مهار موفقیت آمیز آتش سوزی واحد۲۰۰ آروماتیک پتروشیمی بندر امام بدون هیچگونه تلفات جانی و عدم تسری به واحدهای دیگر عملیاتی، در نوع خود شاهکار بوده و نشانه توجه جدی به مقوله HSE و آمادگی پرسنل فداکار ،متعهد و متخصص و وجدان کاری و ثمره مانورهای انجام شده آتش نشانی پتروشیمی بندر امام است که همواره در بالاترین سطح خود قرار داشته و دارد.
بر اساس تئوری مکعب بحران در حادثه آتش سوزی اخیر پتروشیمی بندر امام، عنصر غافلگیری وجود داشت و زمان واکنش کم و تهدید زیاد بود اما به صورت کارآمد و شاهکار مدیریتی اطفا شد. نگاهی به عملکرد پتروشیمی بندر امام نشان می دهد که تصمیمات مدیران این شرکت به نحو مطلوبی اتخاذ شده و توانستند مهارتهای تصمیم گیری خود در مدیریت بحران را به صورت سیستماتیک به کار بندند.
در واقع بحث مدیریت بحران و لزوم پاسخگویی سریع به حوادثی از این دست، با توجه به شرایط تحریم و کرونا، شایسته تقدیر و تشکر است بدین معنا که نام این شرکت و شرکت های زیر مجموعه آن جزو اولین های تحریم های ظالمانه آمریکا بودند و علی رغم این تحریم ها بجز واحد NF که با ۶۰ درصد ظرفیت آنهم بدلیل کاهش NGL  ناشی از عدم صادرات نفت در سرویس است سایر واحدهای این شرکت معظم اکثرا بیش از ظرفیت اسمی خود در مدار تولید هستند که در سال جهش تولید در نوع خود بی نظیر است.
شایان ذکر است در پتروشیمی بندر امام ۳۵ نوع از انواع مختلف محصولات پتروشیمیایی نظیر "اتیلن، پروپیلن، بوتادین، بنزن، تولوئن و زایلین ها و پلی اتیلن سبک، پلی اتیلن سنگین، لاستیک مصنوعی، پلی وینیل کلراید، پارازایلین و MTBE و انواع مواد نفتی LPG و غیره تولید می شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا نکات منفی رو بولد نمکنید ؟
چرا نمیگید اصلا چه اتفاقی افتاد که کار به اتش سوزی کشید؟؟
رستمی مدیر دانایی است و با وجود حاشیه ها خوب کار کرده
خداخواست
اگه رستمی دانا بود الان مدیرعامل در هلدینگ نبود هر چی مدیر سالم و توانمند پتروشیمی هست الان سمتی ندارند و کنار گذاشته شدند اونائی هم که هستند از بندر امام و عسلویه دور هستند
دوست نفت ما
حالا داری توجیه میکنی نفت ما!!تا کی میخاید تبلیغ برای جعفر ربیعی کنید.!!!بخدا درست نیست حداقل بخاطر جوانان پرپر شده انقلاب دستداز تبلیغات الکی بردارید
پیگیر اخبار
من قبول ندارم شما دوست نفت ما باشید
نفت نا هیچوقت بدون دلیل از کسی حمایت نکرده الان با توجه به اینکه پتروشیمی بندر امام خیلی قدیمی و فرسوده هست حتما دلیل منطقی برای حمایت از رستمی داره
همکار
اقای رستمی به فکر کارکنان هم باشید
واقعا کارکنان بندر امام همیشه از جان خودشون مایه میزارن تا خدای نکرده اتفاقی برای مجموعه نیوفته
خدماتی
واقعا میرفت که مشکلات جدی برای سایت و منطقه بوجود بیاورد که خدا بخیر کرد
خداخواست
خخخ شاهکار🤣
آیا ایران درحال حذف شدن از مسیر ترانزیتی شرق به غرب است؟
مهندس آرین مهدی زاده/دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران-ترکیه
صنعت پتروشیمی؛ پیشران جهش تولید 
جواد باقرزاده/ سرپرست مالی پتروشیمی سبلان