۴
۲
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
کد مطلب : ۱۳۰۴۲۴
اختصاصی " نفت ما /جشن خودنمایی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی!

آیا اهدا تبلت به دانش آموزان محروم نیاز به جشن دارد؟!

چندی پیش در خبرها آمده بود که یک آموزگار فداکار در حرکتی زیبا و شایسته تقدیر اقدام به خرید تبلت از محل ارثیه ای که از پدر مرحوم خود رسیده بود کرد و به دور از هرگونه عکس یادگاری و ... تبلت های خریداری شده را تقدیم دانش آموزان محروم نمود!
آیا اهدا تبلت به دانش آموزان محروم نیاز به جشن دارد؟!
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   اما متاسفانه مسوولان در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، با برگزاری مراسمی با حضور استاندار خوزستان، مدیر کل آموزش و  پرورش خوزستان، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خوزستان، مدیران عامل شرکتهای پتروشیمی، فرماندار شهرستان بندر ماهشهر، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان ارشد شهرستان در محل سالن همایش های سازمان منطقه ویژه پتروشیمی، 2000 تبلت آموزشی ویژه را به دانش آموزان بازمانده از تحصیل به خاطر کرونا اهدا کردند.
 اول اینکه اهدای تبلت به دانش آموزان نیاز به مراسم و قشون کشی مسوولان به خاطر شرایط ویژه کرونا نداشت و مهمتر اینکه این عمل زیبا را که می توانستند به نحو دیگری انجام دهند نه اینکه با برگزاری جشن اهدا تبلت به دانش آموزان محروم منطقه عکس یادگاری با این دانش آموزان گرفتند و حتی عکس آن را هم منتشر کردند!!! در حالی که می توانستند با انتشار یک خبر در راستای مسوولیت اجتماعی، اطلاع رسانی کنند نه اینکه مراسم برگزار کنند.
همانطور که در آموزه های دینی هم آمده است، یکی از صفات پسندیده ای که قران کریم هم بدان اشاره دارد کمک کردن به نیازمندان و محرومان به صورت مخفیانه است تا آبروی آنها حفظ شده و در مقابل کمک کننده و دیگران احساس حقارت و کوچکی نکنند لذاست که امیر مومنان و دیگر ائمه اطهار علیهم السلام تاکید داشتند که تا آنجای که امکان دارد به صورت مخفیانه نیاز نیازمندان را برطرف کنند. قرآن کریم در این رابطه می فرماید: هرگاه آنها را مخفی ساخته و به نیازمندان بدهید برای شما بهتر است(بقره/۲۷۱.)
از طرف دیگر اخلاص در اینگونه انفاق ها بیشتر است لذا امیر مومنان در انجام عمل صالح «انفاق» مراقبت شدیدی در زمینه اخلاص آن داشتند به گونه ای که جز رضای حضرت حق، هیچ عامل دیگری برای آن حضرت مطرح نبوده است.
در پایان باید افزود که نفس کار نیک، پسندیده است ولی برگزاری مراسم در شرایط کرونا می تواند به قیمت جان کودکان معصوم تمام شود و مهمتر از همه حس سرخوردگی به این کودکان دست دهد که برگزاری مراسم و عیان کردن کار خیر را مذموم می کند. در پایان سخن را با یک آیه دیگر از قرآن مجید به پایان می بریم. "لاتبطلوا صدقاتکم بالمن والاذی"(بقره- آیه 264).
 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بسیار به جا و شایسته اشاره کردید
متاسفانه فقط به فکر عکس و خودنمایی هستند
معلم
دلیلی نداشت توی این کرونایی این شو بازی هارو دربیارید.بچه هایی که معلوم نیست توی این مدت چطوری درس خوندن
آیا ایران درحال حذف شدن از مسیر ترانزیتی شرق به غرب است؟
مهندس آرین مهدی زاده/دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران-ترکیه
صنعت پتروشیمی؛ پیشران جهش تولید 
جواد باقرزاده/ سرپرست مالی پتروشیمی سبلان