۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
کد مطلب : ۱۵۶۲۳۴

افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ارومیه

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه گفت: خوشبختانه در دی ماه سال گذشته ظرفیت تولید دو محصول شرکت پتروشیمی از ۵۰ درصد به ۱۰۰ درصد رسید و این شرکت توانایی ۱۰۰ درصدی تولید را دارد.
افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ارومیه
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،پژمان اسدی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شائبه‌هایی در رابطه با ورشکستگی شرکت پتروشیمی ارومیه اظهار داشت: با توجه به بدهی وزارت جهاد کشاورزی به شرکت پتروشیمی ارومیه، تراز نقدینگی و سرمایه در گردش این شرکت دچار مشکل شده است اما ورشکستگی تعریف به‌خصوصی دارد که شامل پتروشمی ارومیه نمی‌شود.
وی در ادامه تصریح کرد: فروش شرکت پتروشیمی ارومیه در سال گذشته ۳۷۶ میلیارد تومان بوده و شاهد افزایش ۶۵ درصدی میزان فروش بوده‌ایم.
مدیر عامل شرکت پتروشمی ارومیه افزود: همچنین ۶۱ درصد از معادل فروش سال گذشته این شرکت، طلب از وزارت جهاد کشاورزی بوده که تبعات منفی برای شرکت پتروشمی ارومیه داشته و مجبور به اخذ تسهیلات بانکی ۵۶۰ میلیارد تومانی و در نتیجه افزایش هزینه‌های شرکت شده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون شرکت پتروشمی ارومیه در بهترین شرایط تاریخی خود در بورس قرار دارد بیان کرد: این در حالی است که سرمایه در گردش این شرکت دچار چالش شده و خوشبختانه بانک‌ها نیز همکاری مناسبی در واگذاری سرمایه در گردش داشته‌اند تا جایی که ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار این شرکت گذاشته شده و هم اینک نیز شرکت پتروشمی یک میلیون و ۳۰۰ هزار سهام‌دار حقیقی دارد.
اسدی در ادامه اظهار داشت: میزان فروش شرکت پتروشمی در برخی محصولات به دولت، ۷۰ تا ۹۰ درصد است بنابراین اگر به تعهدات مالی خود عمل نکنند این شرکت دچار مشکل می‌شود.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه گفت: این شرکت پنج واحد تولیدی دارد که به صورت اساسی تعمیر و اورهال شده، چون تعمیرات آن از سالیان بسیار دور انجام نشده بود.
وی در ادامه نیز با اشاره به میزان تولیدات پتروشمی ارومیه تصریح کرد: این شرکت پنج محصول شامل کریستال ملامین با ظرفیت تولید چهار هزار تن در سال، سولفات آمونیوم با ظرفیت تولید ۴۰ هزار تن، سولفات پتاسیم ۴۰ هزار تن، اسید سولفوریک ۵۰ هزار تن و اسد کلوریک نیز ۵۰ هزار تن به صورت سالانه تولید می‌کند.
اسدی تصریح کرد: خوشبختانه در دی ماه سال گذشته ظرفیت تولید دو محصول از ۵۰ درصد به ۱۰۰ درصد رسید و این شرکت توانایی ۱۰۰ درصدی تولید را دارد.
وی در ادامه با اشاره به موضوع صادرات محصولات پتروشمی بیان کرد: در این راستا صادرات کود شیمیایی با محدودیت مواجه است و اجازه صادرات کود غیراوره‌ای مگر به تعداد محدود داده نمی‌شود اما سولفات آمونیوم بازار ضعیف‌تری در سطح بین‌المللی دارد اما خوشبختانه فروش داخلی از شرایط بهتری برخوردار است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده