۱
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳
کد مطلب : ۱۶۳۲۰۲

رونمایی از لایسنس واحد متیل دی فنیل دی ایزوسیانات (MDI) پتروشیمی کارون 

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون گفت: تولید لایسنس با خودکفایی یکی است و تا زمانی که خودمان در لایسنس خودکفا نباشیم تولید داخل محقق نمی‌شود. 
رونمایی از لایسنس واحد متیل دی فنیل دی ایزوسیانات (MDI) پتروشیمی کارون 
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،پتروشیمی کارون در حاشیه نخستین همایش ایران پتروکم، از لایسنس واحد متیل دی فنیل دی ایزوسیانات خود رونمایی کرد. 
  علیرضا صدیقی زاده، مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون در مراسم رونمایی از این لایسنس با اشاره به تلاش این مجموعه برای تهیه این لایسنس در شرایط سخت تحریمی، گفت: تولید لایسنس با خودکفایی یکی است و تا زمانی که خودمان در لایسنس خودکفا نباشیم تولید داخل محقق نمی‌شود. 
وی با بیان اینکه تولید لایسنس مساوی با اشتغال و تولید قطعات است که در حال حاضر در دست شرکت‌های خارجی است، افزود: تا زمانی که مسیر تولید لایسنس روشن نشود، مسیر خودکفایی هم طی نخواهد شد. ما و شرکت‌های دیگر پتروشیمی بر اساس سود و زیان، کار می‌کنیم و هر فعالیتی که ارزش‌افزوده ایجاد نکند به لحاظ منطقی نمی‌توانیم انجام دهیم. 
صدیقی زاده با تأکید بر اینکه مهم‌ترین شاخص داخلی‌سازی این است که موجودی انبارها کاهش پیدا کند، افزود: از دهه ۷۰ تاکنون در حوزه تأمین لایسنس اتفاقات زیادی رخ‌داده و تحولات خوبی داشته‌ایم؛ اما اگر به دنبال اتفاق مهم هستیم با این وضعیت خوراک گاز و ناترازی گاز امکان ندارد به این رشد برسیم. 
مدیرعامل پتروشیمی کارون تأکید کرد که باید وزارت نفت موظف به تأمین خوراک مایع شود. 
صدیقی زاده با اعلام اینکه پتروشیمی کارون اولین تولیدکننده ایزوسیانات است و بعد از آن عربستان این محصول را دارد، گفت: اگر بتوانیم این لایسنس را داخلی‌سازی کنیم، بسیاری دیگر از لایسنس‌ها هم داخلی می‌شود.
گفتنی است در تهیه این لایسنس شرکت EIED با پتروشیمی دانش بنیان کارون، همکاری داشته است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


ناکارآمدی یا سایه دکل گمشده
محمد صفوی/ مدیر روابط عمومی سابق تاسیسات دریایی ایران
روابط عمومی قلب تپنده سازمان است
عبدالمجيدكمالى /رئيس روابط عمومى شركت مخازن سبزپتروشيمى عسلويه