۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴
کد مطلب : ۱۵۵۳۰۷

کاهش مصرف برق بخش خانگی در روز اول خرداد

وزیر نیرو با بیان اینکه در روز اول آغاز طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق شاهد کاهش ۴ درصدی مصرف در بخش خانگی بودیم، گفت: امیدواریم با مشارکت حداکثری و بدون اینکه به رفاه مردم آسیبی وارد شود، شاهد تأمین برق پایدار در فصل گرم سال جاری باشیم.
کاهش مصرف برق بخش خانگی در روز اول خرداد
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو اظهار داشت: تا ظهر روز دوشنبه یکم خرداد ماه 1402 شاهد کاهش یک درصدی مصرف برق در بخش خانگی بودیم.
وی افزود: با توجه به اینکه بیشترین حجم مصرف برق در بخش خانگی مربوط به سیستم‌های روشنایی و سرمایشی است و در بعدازظهر‌ها و اوایل شب وارد مدار می‌شود، بررسی همکاران ما در دیسپاچینگ ملی نشان داد در بعد از ظهر روز دوشنبه میزان مصرف برق در بخش خانگی تا 4 درصد معادل 798 مگاوات کاهش یافته است.
محرابیان تصریح کرد: با توجه به اینکه در روز اول آغاز طرح قرار داریم و هنوز 40 درصد بار مصرفی تابستان رقم خورده است، هرچقدر هوا گرم‌تر شود ظرفیت برای صرفه‌جویی و کسب پاداش بیشتر می‌شود.
وزیر نیرو ضمن درخواست عمومی از مردم برای مشارکت در طرح پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق اضافه کرد: انتظار داریم مردم عزیز کشورمان از این فرصت استفاده کرده و ضمن دریافت پاداش چند هزار میلیارد تومانی پیش‌بینی شده در این طرح، ما را در تأمین برق پایدار برای همه بخش‌ها اعم از تولیدی، صنعتی، کشاورزی، خانگی و ... یاری رسانند.
وی در پایان گفت: امیدواریم با تداوم مشارکت مردم شاهد کاهش چشمگیر مصارف مازاد بدون اینکه به رفاه مردم آسیبی وارد شود، باشیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی