۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۹ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۷
کد مطلب : ۱۵۶۳۲۱

رشد ۲.۵ برابری تولید گاز ایران نسبت به متوسط دنیا

یک موسسه بین المللی از رشد ۲.۵ برابری تولید گاز طبیعی ایران طی ۱۰ سال گذشته نسبت به متوسط جهانی خبر داد و ایران را پس از آمریکا و روسیه سومین تولیدکننده بزرگ این محصول در دنیا معرفی کرد.
رشد ۲.۵ برابری تولید گاز ایران نسبت به متوسط دنیا
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، "موسسه انرژی" در بخشی از هفتاد و دومین گزارش سالانه مرور آماری انرژی جهان آمار مربوط به تولید گاز طبیعی در ایران و جهان را ارائه داده است.
این گزارش از افت 0.2 درصدی تولید گاز طبیعی جهان طی سال 2022 خبر داده است. کل تولید گاز طبیعی جهان در این سال به 4048 میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.
با این وجود، تولید گاز ایران در سال 2022 رشد 1.1 درصدی داشته و به 259 میلیارد مترمکعب در سال 2022 رسیده است.
بر اساس این گزارش تولید گاز طبیعی در ایران از سال 2011 همواره روندی صعودی را طی کرده و تحریم‌های آمریکا نتوانسته رشد تولید گاز در ایران را متوقف یا معکوس کند. طی سال های 2012 تا 2022 تولید گاز طبیعی در ایران به طور متوسط سالانه 5.2 درصد رشد کرده است که بیش از 2.5 برابر رشد متوسط جهانی بوده است. تولید گاز طبیعی جهان در این دوره به طور متوسط 2 درصد در سال رشد داشته است.
ایران سومین تولید کننده بزرگ گاز طبیعی دنیا پس از آمریکا و روسیه
بر اساس این گزارش ایران در سال 2022 با تولید 259 میلیارد مترمکعبی 6.4 درصد کل تولید گاز طبیعی جهان را به خود اختصاص داده است و به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ گاز جهان در این سال شناخته شده است.
آمریکا با تولید 978 میلیارد مترمکعب گاز و اختصاص سهم 24.2 درصدی از کل تولید جهانی بزرگترین تولیدکننده گاز طبیعی در جهان شناخته شده و روسیه با تولید 618 میلیارد مترمکعب و سهم 15.3 درصدی از تولید گاز جهان در رتبه دوم قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده